Sicilya’da 3 Euro’ya ev satılıyor! İtalya’nın ‘ucuz evleri’ geri döndü

İSTANBUL (İGFA) – İtalya’da terk edilen köyleri hayata döndürmek ve kullanılmayan evlerin viran hale gelmesini önlemeyi amaçlayan “ucuz ev” projesi geri döndü.

2019 yılında İtalya’nın güneyindeki Sicilya köylerindeki evlerin 1 euro gibi düşük fiyatlardan satılması ile viral hale gelen uygulama bazı yerlerde başarısızlığa uğrasa da, Sambuca’da taleplere yetişilemiyor. Sicilya’daki “ucuz evler,” Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) Orta Doğu’ya kadar alıcı bulurken, satışlar yerel ekonomiye yaklaşık 20 milyon Euro kazandırdı.

Euronews’ten Rebecca Ann Hugges’in haberine göre Sicilya’da 2019 ve 2021’deki satış başarısının ardından giderek popülerleşen uygulama bir kez daha hayata geçiriliyor.

Ancak geçen sefer olduğu gibi, alıcıların dikkat etmesi gereken şartlar var – ayrıca fiyatlar da bir miktar arttı. Bu kez 10 ev 3 euroluk başlangıç fiyatı ile satışa sunuluyor.

Kentin eski Saracen bölgesinde yer alan evlerin yapısal olarak önceki planlar kapsamında satılanlar kadar sağlam oldukları belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x